Přechod nebo přerod?

Napsal Mistryne-zivota.bloger.cz (») 23. 3., přečteno: 29×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinevlci.jpg

Žena...věčné téma...o)))

Jak uchopit tu proměnlivou neuchopitelnost?Jak porozumět tomu nesrozumitelnému koktejlu pocitů a emocí?Jak může žena zůstat zdravá, když musí potlačovat sebe sama ve všech svých podobách a projevech?Podřizuje se,přizpůsobuje se,tvaruje se podle potřeb a požadavků okolí a dusí sama sebe ve šťávě vlastních nevyjádřených pocitů.

Kam zmizela ta divoška, která běhala s vlky?Schovala se za smeták, kýbl,ochotu vždy vyhovět nekonečnému volání nároků okolního světa.A vlci znuděně ulehli na práh jejího domu a pomalu přestávají doufat, že se jim dostane jiné pozornosti než misky vystydlého žrádla.

A tak žena kdysi dávno napájena koktejlem hormonů své vlastní divokosti a vášně světlem zářící stala se pomalu a jistě schlíplou unavenou slepicí.

A žena dále u prahu vlastní svůj prach mete a koštětem odhání vlky,kteří z posledních sil zvedají chřípí ve snaze ukázat jí že je ještě stále živá.

Všichni kolem potvrzují stále více její bezmoc, nemoc a potřebu mít někoho kolem sebe, o koho by se měla starat, aby v časech které již klepají na okno bylo i o ni postaráno.

Lékaři ochotně potvrzují její domnělé diagnozy...no to víte milá paní,je přirozené,že dnes po padesátce vládne vašim kostem dáma jménem artroza,vaší hlavě pán jménem alzheimer a buďte vděčná, dokud se nepřidá kouzelník čas a nepovolá třeba vládkyni všech nelásek paní cukrovku nebo paní všech moří inkontinenci.

Dáma s koštětem se rozpačitě drbe na hlavě a zoufale přemýšlí....ano, je na přechodu...a před volbou zda svůj vlčí koktejl hormonů vyměnit za lahev sektu,aby aspoň na chvíli zapoměla, že v hale neutřela prach a připálila omáčku,aby zapoměla, že už není pro svého muže přitažlivá a aby zapoměla,že už nevěří ani sama sobě,že to tu vůbec nějak dožije.

Ano, je v přechodu...ale v přechodu k sobě samé.Najednou jí svitne...přechod nebo přerod? A vlci na prahu zvědavě pozvednou hlavu zachytíce závan nového svěžího větru z její myslivny.

A najednou si ta unavená stará žena začne uvědomovat, co všechno umí a zná, co všechno může sama na sebe použít,a hlavně to,že celý svět je tu pro ní ,jen ruku natáhnout...o)))

Zamíchá koktejlem hormonů ve své hlavě a pokorně se skloní k vlkům na prahu s omluvou, jak dlouho je přehlížela.A tiše jim i sobě slíbí,že udělá vše proto,aby spolu zase mohli běhat po lese....o)))

Radka

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a dvanáct